Levinud eelarvamus ventilatsioonisüsteemide puhastamisest kui keerulisest, tolmusest, aega nõudvast ja kulukast ettevõtmisest on väär.

Tegelikkuses on ventilatsioonisüsteemide puhastamine kliendi perspektiivist vaadatuna võrdlemisi valutu, lihtne ja soodne.

Ei

Enne ventilatsioonisüsteemi harjastega puhastama asumist ühendame ventilatsioonitorustiku külge alarõhu aparaadi (nähtav kõrvaloleval pildil).
Alarõhu aparaat paigutatakse siseruumi, selleks sobilikku kohta ning ühendatakse painduva vooliku abil puhastatava ventilatsioonitorustiku külge.
Ventilatsiooni torustik lükatakse läbi pöörlevate nailonist harjastega mis puhastavad torustiku, sinna sisse kinnistunud tolmust ja mustusest mis “imetakse” omakorda pildi peal oleva alarõhuaparaadi sees olevasse filtrisse.

Airsmile OÜ ventilatsioonisüsteemide puhastustehnikud panevad alati rõhku sellele, et ruumid milles töid teostatakse jääksid enda järelt puhtaks!

Pigem ei

Selleks, et saaksime ventilatsioonisüsteeme puhastada, tuleb kliendil tagada puhastajatele ligipääs ruumidesse, läbi mille ventilatsiooni torustik jookseb, ligipääs ventilatsioonisüsteemi agregaadile ning lisaks on vajalik ka elektrivoolu olemasolu.
Kui ventilatsiooni torustikule on varasemalt paigaldatud puhastusluugid, siis oleks hea ka nendele ligipääs võimaldada.
Elektri puudumisel tuleks meid sellest enne tööde alustamist teavitada, sellisel juhul teame kaasa võtta elektrigeneraatori.

Töid teostatakse elektri jõul töötavaid puhastusseadmeid ehk harja-
aparaate kasutades, väiksemate torude ja kitsamate tingimuste puhul kasutatame akutrelli külge ühendatavat harjas-trossi.

Ventilatsiooni torustik lükatakse läbi pöörlevate nailonist harjastega mis puhastavad torustiku, sinna sisse kinnistunud tolmust ja mustusest mis “imetakse” alarõhuaparaadi sees olevasse filtrisse.

Ventilatsioonisüsteemide puhastamisteenus on kulukas ja aeganõudev protsess ning kuidas selgitada välja kas ventilatsioonisüsteem vajab puhastamist?
Keskmise ca 200m2 eramaja ventilatsioonisüsteemi puhastamise hinnad algavad alates 200 eurost, siinkohal tasub võtta arvesse, et ventilatsioonisüsteemi puhastatakse kord, ühe kuni nelja aasta tagant.

Lisaks tahaks veel välja tuua, et ventilatsioonisüsteemi puhtana hoidmine tagab Teie eluruumide puhta õhukvaliteedi ja likvideerib mustast ventilatsioonist tulenevad terviseriskid.

Tuues jällegi näiteks ca 200m2 eramaja, kulub sellise ventilatsioonisüsteemi puhastamiseks ideaalsete tingimuste korral paar-kolm tundi ja eripäraste süsteemide puhul maksimaaselt üks tööpäev.
Kõigepealt tuleks välja selgitada kas ja millal on teostatud kõneall olevale ventilatsioonisüsteemile puhastust.
Kui Teie maja on uus, siis tasuks välja uurida, kas ventilatsioonisüsteemile on teostatud ehitusjärgne puhastus, ehitusjärgne puhastus on määrava tähtsusega, sest ehituse käigus torustikku ladestuv ehitustolm muudab ventilatsioonitorustiku mustusele kordades vastuvõtlikumaks.

Lihtne viis torustiku puhastuse vajalikkuse kindlaks määramiseks on lahti keerata üks laes olev ventilatsiooni ava, ehk (plafoon).
Kui plafooni peale on ladestunud mustus ja tolm siis on vägagi tõenäoline, et ka ventilatsiooni torustikku katab samavääne mustuse kiht mis tuleks siis puhastamise teel süsteemist eemaldada.

Veel mõned indikaatorid mustast ja tolmusest ventilatsioonist on sissepuhke plafoonide ümber tekkivad tolmurõngad või ventilatsiooni agregaadi sees olevate filtrite seisukord.

Lisaks eelpool välja toodud viisidele puhastuse vajalikkuse välja selgitamisest pakub Airsmile OÜ ka ventilatsioonisüsteemidele kaamerauuringuid.

Kes ventilatsioonisüsteemi puhastavad?

Meie ettevõtte vara on pühendunud ja teadlikud töötajad. Meie töötajate teadmised põhinevad pideval väljaõppel ja oskuste täiendamisel. Me säilitame oma töötajate heaolu, tagades motiveeriva töökeskkonna ja ohutud töötingimused.
Võtame oma tööd tõsiselt, oleme kohusetundlikud ning pingutame igapäevaselt selle nimel, et olla oma ala parimad, vaid nii saame Teile pakkuda tipptasemel teenust!

ventilatsiooni-puhastus-airsmile-5