Efektiivne meede pindadel oleva koroonaviiruse hävitamiseks on erinevad biotsiidid ehk mikroorganismide vastased lahused.
Üks levinuimad on etanool. 70%
Eetanooli lahus
on piisav, et puhastada pinnad SARS-CoV  saastusest.
Allikas: https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Soovitused/

AirSmile kasutab Desinfitseerimisteenuse osutamisel Terviseameti poolt soovitatud aineid koroonaviiruse efektiivseks hävitamiseks!

Desinfektsioon ehk desinfitseerimine on mikroorganismide hävitamine elututelt objektidelt füüsikaliste protseduuride või keemiliste ainete kasutamisega.
Neid aineid nimetatakse desinfitseerimis- ehk desoaineteks.

Desinfitseerimisaine ehk desinfektsiooniaine ehk desoaine on keemiline aine, mida kasutatakse haigustekitajate jm ebasoodsate mikroobide hävitamiseks (desinfitseerimiseks) ümbritsevas keskkonnas, tööstushoonetes, koolides, büroodes või kontorites, kodudes jt objektidel

.

AirSmile OÜ teostab lisaks ventilatsioonisüsteemide desinfitseerimisele ka ruumide ehk erinevate keskkondade desinfitseerimist.

  • Bürood ja kontorid
  • Õppeasutused
  • Eramajad
  • Äripinnad
  • Köögid
  • Söögikohad (kohvikud, restoranid, sööklad)

Ruumide desinfitseerimisel kasutame selleks spetsiaalseid kemikaale, kasutatavate kemikaalide valikul
arvestame, et kasutatava kemikaaliga piserdatud pinnad ei kujutaks  peale teenuse osutamist ohtu inimeste tervisele, kuid oleks piisavad efektiivsed, et hävitada kõikvõimalikud mikroobid, viirused, allergeenid ja bakterid.

Kasutame tunnustatud Taani keemiaettevõtte poolt toodetavat desinfitseerimisvahendit mis on täielikult ohutu inimorganismile ja elektroonikale.
Desinfektsiooni vahend aurustub loetud minutitega peale pindadele kandmist, ning mille lõhnad hajuvad täielikult ligi 30 minutiga.
Antud keemiat kasutatakse laialdaselt toiduainetööstuses ja meditsiinis.

Ruumide desinfitseerimisel piserdatakse üle kõik üldkasutatavad pinnad nagu näiteks ukselingid, tulede lülitid, käsipuud, lauad, klaviatuurid jne.

Desinfitseerimisteenuse teostamisel pöörame suurt rõhku ka desinfitseerimisteenuse läbiviiate tööohutusele, selle tagamiseks kasutame vaid kõrgeima kvalifikatsiooniga isikukaitsevahendeid.

Desinfitseerimisteenuse osutamisel pöörame rõhku, et kõik ruumid ja pinnad saaksid viiruste effektiivseks hävitamiseks põhjalikult desinfitseeritud.
Selle tagamiseks kasutame kemikaalide pihustamiseks mõeldud spetsiaalset tehnoloogiat, mis võimaldab desinfitseerival keemial pääseda kõikjale kuhu
alternatiivseid vahendeid kasutades ei pääseks.
Soovime veel märkida, et AirSmile OÜ kasutab Terviseameti poolt ette nähtud lahuseid, CoVid-19 efektiivseks hävitamiseks

AirSmile desinfitseerib ventilatsioonitorustikku, kasutades selleks spetsiaalseid kemikaale ning seadmeid.

Tasub teada, et ventilatsioonitorustiku desinfitseerimisel tohib selleks kasutada ainult metallist pindadele ette nähtud kemikaale.
Praktika on kahjuks näidanud, et paljud ventilatsioonisüsteemide desinfitseerimisteenuse pakkujad kasutavad desinfitseerimisel
kas liiga kõrge või liiga madala kontsentraadiga lahust või teostavad desinfekteerimist sootuks vastunäidustatud keemiliste ainetega mis kokkupuutel metalliga seda oksüdeerivad.

See kõik aga mõjutab märgatavalt ventilatsioonisüsteemi eluiga ning efektiivsust pikemas perspektiivis, seetõttu soovitame Teil usaldada
ventilatsiooni desinfitseerimine oma ala spetsialistidele!

Pigem ei

Selleks, et saaksime ventilatsioonisüsteeme puhastada ning desinfitseerida, tuleb kliendil tagada ventilatsioonipuhastajatele ligipääs ruumidesse, läbi mille ventilatsiooni torustik jookseb, ligipääs ventilatsioonisüsteemi agregaadile ning lisaks on vajalik ka elektrivoolu olemasolu.
Kui ventilatsiooni torustikule on varasemalt paigaldatud puhastusluugid, siis oleks hea ka nendele ligipääs võimaldada.
Elektri puudumisel tuleks meid sellest enne tööde alustamist teavitada, sellisel juhul teame kaasa võtta elektrigeneraatori.

Ventilatsioonitorustik puhastatakse enne desinfitseerimist tolmust.
Seda tehakse elektrimootori jõul pöörlevate nailonist harjaste abil mis puhastavad torustiku, sinna sisse kinnistunud tolmust.

Kogu ventilatsioonitorustikus olev tolm, bakterid ja mustus tõmmatakse spetsiaalsete alarõhu aparaatide abil HEPA filtritesse.

Järgmise sammuna piserdatakse desinfitseerivad kemikaalid ventilatsioonitorustikku ning
kantakse harjaaparaatide abil kogu torustiku ulatuses ühtlaselt laiali.

Desinfitseerime ka kõik plafoonid, ventilatsiooniseadme, õhuvõtu ning heiteõhu kanalid.

Desinfitseerimisteenused