Ventilatsiooni-puhastusest lähemalt

Levinud eelarvamus ventilatsioonisüsteemide puhastamisest kui keerulisest, tolmusest, aega nõudvast ja kulukast ettevõtmisest on väär.
Tegelikkuses on ventilatsioonisüsteemide puhastamine kliendi perspektiivist vaadatuna võrdlemisi valutu, lihtne ja soodne.

Korduma kippuvad küsimused

Ventilatsioonipuhastus

K: Kas ventilatsioonisüsteemide puhastamine tekitab ruumidesse tolmu ja mustust?

V: Ei

Enne ventilatsioonisüsteemi harjastega puhastama asumist ühendame ventilatsioonitorustiku külge alarõhu aparaadi (nähtav kõrvaloleval pildil).
Alarõhu aparaat paigutatakse siseruumi, selleks sobilikku kohta ning ühendatakse painduva vooliku abil puhastatava ventilatsioonitorustiku külge.
Ventilatsiooni torustik lükatakse läbi pöörlevate nailonist harjastega mis puhastavad torustiku, sinna sisse kinnistunud tolmust ja mustusest mis "imetakse" omakorda pildi peal oleva alarõhuaparaadi sees olevasse filtrisse.

Airsmile OÜ ventilatsioonisüsteemide puhastustehnikud panevad alati rõhku sellele, et ruumid milles töid teostatakse jääksid enda järelt puhtaks!

K: Kas ventilatsioonisüsteemide puhastamine nõuab minult kui kliendilt erilist ettevalmistust?

                                                                        V: Pigem ei

Selleks, et saaksime ventilatsioonisüsteeme puhastada, tuleb kliendil tagada puhastajatele ligipääs ruumidesse, läbi mille ventilatsiooni torustik jookseb, ligipääs ventilatsioonisüsteemi agregaadile ning lisaks on vajalik ka elektrivoolu olemasolu.
Kui ventilatsiooni torustikule on varasemalt paigaldatud puhastusluugid, siis oleks hea ka nendele ligipääs võimaldada.
Elektri puudumisel tuleks meid sellest enne tööde alustamist teavitada, sellisel juhul teame kaasa võtta elektrigeneraatori.

Ventilatsioonisüsteemide puhastamine

K: Milliseid seadmeid Airsmile OÜ ventilatsioonisüsteemi puhastamisel kasutab?

V: Ventilatsioonisüsteemide puhastajate peamisteks vahenditeks on kõrval oleval pildil nähtavad seadmed ja vahendid.
Töid teostatakse elektri jõul töötavaid puhastusseadmeid ehk harja-
aparaate kasutades,  väiksemate torude ja kitsamate tingimuste puhul kasutatame akutrelli külge ühendatavat harjas-trossi.

Ventilatsiooni torustik lükatakse läbi pöörlevate nailonist harjastega mis puhastavad torustiku, sinna sisse kinnistunud tolmust ja mustusest mis "imetakse" alarõhuaparaadi sees olevasse filtrisse.

Ventilatsioonisüsteemide puhastamisteenus on kulukas ja aeganõudev protsess ning kuidas selgitada välja kas ventilatsioonisüsteem vajab puhastamist?

K:

Kas ventilatsioonisüsteemi puhastamine on kallis?

V: Keskmise ca 200m2 eramaja ventilatsioonisüsteemi puhastamise hinnad algavad alates 160 eurost, siinkohal tasub võtta arvesse, et ventilatsioonisüsteemi puhastatakse kord, ühe kuni nelja aasta tagant.
Lisaks tahaks veel välja tuua, et ventilatsioonisüsteemi puhtana hoidmine tagab Teie eluruumide puhta õhukvaliteedi ja likvideerib mustast ventilatsioonist tulenevad terviseriskid.

K:

Kui kaua võtab ventilatsioonisüsteemi puhastamine aega?

V: Tuues jällegi näiteks ca 200m2 eramaja, kulub sellise ventilatsioonisüsteemi puhastamiseks ideaalsete tingimuste korral paar-kolm tundi ja eripäraste süsteemide puhul maksimaaselt üks tööpäev.

K:

Kas minu ventilatsioonisüsteem vajab puhastamist?

Kõigepealt tuleks välja selgitada kas ja millal on teostatud kõneall olevale ventilatsioonisüsteemile puhastust.
Kui Teie maja on uus, siis tasuks välja uurida, kas ventilatsioonisüsteemile on teostatud ehitusjärgne puhastus, ehitusjärgne puhastus on määrava tähtsusega, sest ehituse käigus torustikku ladestuv ehitustolm muudab ventilatsioonitorustiku mustusele kordades vastuvõtlikumaks.

Lihtne viis torustiku puhastuse vajalikkuse kindlaks määramiseks on lahti keerata üks laes olev ventilatsiooni ava, ehk (plafoon).
Kui plafooni peale on ladestunud mustus ja tolm siis on vägagi tõenäoline, et ka ventilatsiooni torustikku katab samavääne mustuse kiht mis tuleks siis puhastamise teel süsteemist eemaldada.

Veel mõned indikaatorid mustast ja tolmusest ventilatsioonist on sissepuhke plafoonide ümber tekkivad tolmurõngad või ventilatsiooni agregaadi sees olevate filtrite seisukord.

Lisaks eelpool välja toodud viisidele puhastuse vajalikkuse välja selgitamisest pakub Airsmile OÜ ka ventilatsioonisüsteemidele kaamerauuringuid.

Kes ventilatsioonisüsteemi puhastavad?

Meie ettevõtte vara on pühendunud ja teadlikud töötajad. Meie töötajate teadmised põhinevad pideval väljaõppel ja oskuste täiendamisel. Me säilitame oma töötajate heaolu, tagades motiveeriva töökeskkonna ja ohutud töötingimused.
Võtame oma tööd tõsiselt, oleme kohusetundlikud ning pingutame igapäevaselt selle nimel, et olla oma ala parimad, vaid nii saame Teile pakkuda tipptasemel teenust!

Airsmile meeskond

TERE, MEIE OLEME AIRSMILE TIIM

Meie tegeleme ventilatsioonisüsteemide puhastamisega.
Lase oma ventilatsioonisüsteemid kontrollida ja puhastada juba täna!

Kellele on vajalik?

• Korterelamud
• Eramajad
• Tööstushooned
• Majutushooned
• Toitlustushooned
• Kaubandushooned
• Teenindushooned
• Tervishoiuhooned
• Haridus, teadus- ja kultuurihooned
• Spordi- ja tervisekeskusehooned
• Kontori- ja haldushooned

Mis see annab?

• tagate ruumis parema õhuvahetuse
• tervislikum töökeskkond personalile
• vähendate õhus ringlevate kahjulike osiste hulka
• parem auru, suitsu ja lõhnade väljatõmme
• vastavus tuleohutus- ja tervishoiunõuetele
• eemaldate ventilatsioonikanalitest kahjulikud ühendid ja saaste

Milleks puhastada?

• Ventilatsiooni puhastamine on kohustuslik vastavalt tuleohutuse nõuetele. Kohustus tuleneb Tuleohutuse seadusest §27. Samuti kontrollib seadmete ja süsteemide puhtust Tervisekaitse- ja Päästeamet.
  
• Suurköökide ventilatsiooni- ja kubusüsteemide regulaarne puhastus ja hooldus tagab kindla tuleohutuse.

• Ventilatsiooni puhastamine tagab tervisliku töökeskkonna!

01.

KAASAEGSED TÖÖVAHENDID

Meil on kaasaegsed, professionaalsed ja turvalised puhastusseadmed. Meie eesmärk on pakkuda head ja sujuvat koostööd alates hinnapakkumisest ja lõpetades tähtaegse ja kvaliteetse tööde üle andmisega. Meil on ka parimad inspekteerimis- ja puhastusvahendid tööstusharu tipp-tootjatelt.

02.

ÕPPINUD MEESKOND

Meie ettevõtte vara on pühendunud ja teadlikud töötajad. Meie töötajate teadmised põhinevad pideval väljaõppel ja oskuste täiendamisel. Me säilitame oma töötajate heaolu, tagades motiveeriva töökeskkonna ja ohutud töötingimused.

03.

PAINDLIK TÖÖGRAAFIK

Meie eesmärk on pakkuda klientidele paindliku töögraafikuga head ja sujuvat koostööd alates hinnapakkumisest ja lõpetades tähtaegse ja kvaliteetse tööde üleandmisega.

Mobirise